Türkiye İş Kurumu Staj Portalı

Türkiye İş Kurumu Staj Portalı web sitesi hazırlanmış olup; üniversite öğrencilerinin özel sektör işyerlerinde durumlarına uygun açık gönüllü ve zorunlu staj pozisyonlarını görmeleri ve işverenlerin de talep ettikleri staj pozisyonlarında aradıkları nitelikteki stajyer adaylarının, staj yapma imkanının sağlandığı diğer İŞKUR hizmetleri gibi ücretsiz bir hizmettir.

Gönüllü veya zorunlu staj yapmak isteyen öğrencilerin öncelikle bu sistemden yararlanabilmeleri için İŞKUR'a kayıtlı olmaları gerekir. Öğrenciler iş arayan olarak kayıtlı olup olmadıklarını ''Başvuruya Başla'' butonuna tıklayarak yönlendirilen ekranda sorgulayabilir ve kolay bir şekilde iş arayan kayıtlarını oluşturabilirler. Öğrenciler Staj portalı kullanım kılavuzunu ve yönergeleri takip ederek staj portalı hizmetimizden yararlanabilirler.

Gönüllü veya zorunlu stajyer aday, sistem üzerinden tüm ilanları görerek niteliklerine uygun olan ilanlara başvuru yapabilmektedir. İşverenler başvuran stajyer adaylar arasından, uygun gördüğü kişileri görüşmeye davet edebilmektedir. Türkiye genelinde İŞKUR İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezlerinde açılan staj portalı uygulamasına giriş yapılabilmesi, Kuruma kayıtlı işverenlerden staj ilanlarının alınabilmesi, öğrencilerin ilanları görüntüleyebilmesi ve ilana başvuru yapabilmesi için https://staj.iskur.gov.tr adresini kullanmaları gerekmektedir.


 

23 Kasım 2022